Dostęp do filmów mniej ogranych w multipleksach jest naprawdę niewielki i czasami jedyną możliwością obejrzenia interesującego nas obrazu jest... nielegalne ściągnięcie. Z pomocą przychodzi nam Kino Praha, które na kanale YT udostępniać będzie filmy w ramach projektu wirtualnej sali kinowej (klik po więcej informacji). Premiery nowych filmów odbywać się będą w czwartki, ale już dziś na kanale Sala Kinowa znajdziecie wiele ciekawych tytułów. O jednym z nich chciałabym Wam powiedzieć w dzisiejszym poście :) Zapraszam!


Czy zrzucenie zbędnych kilogramów pomoże i pozwoli pokochać siebie, i swoje życie? Na takie pytania odpowiedzi szuka kilku miłośników czekolady. Znalezienie sposobu na poskromienie apetytu często ma dużo głębsze podłoże, a szczera rozmowa budzi w tytułowych 'grubasach' siłę do działania. Bardzo zróżnicowanego działania. Terapeuta Abel stara się pomóc jak może, sam nie radząc sobie ze swoim życiem i zbliżającymi się zmianami. Historie 5 bohaterów łączą się w komediowo-dramatyczną całość, którą z przyjemnością oglądałam. Jeśli myślicie, że filmem rządzi użalający się nad właśnie zjedzonym pączkiem smutny człowiek, mocno się mylicie. Miłość, seks, jedzenie, rodzina i wielkie rozczarowania drugim człowiekiem, ale przede wszystkim sobą. Nie jest to z pewnością kino wagi lekkiej, ale naprawdę warto poświęcić swój czas na jego obejrzenie :) Zaznaczam jednak, że w filmie znajdziecie sporo scen miłosnych, które niekoniecznie muszą się każdemu spodobać. 

Edit: Nie napisałam o wrażeniach po filmie, proszę o wybaczenie, a były one bardzo różne. Z jednej strony będąc klopsem utożsamiałam się częściowo z tym, co przeżywali bohaterowie. Z drugiej strony miałam świadomość, że ich problemy nie miały wcale podłoża kilogramowego. Były to sprawy przede wszystkich ludzi - nie grubych, nie męższczyzn, nie kobiet, nie osób homoseksualnych - LUDZI. Bo czy ktoś z nas nie oczekuje akceptacji od najbliższych, albo nie pozostaje w jakiejś relacji, bo tak trzeba? Nie żyje według zasad, które w pewien sposób wymusza na nim świat, rodzina, sytuacja? Jeśli możecie z pełną świadomością powiedzieć 'jestem szczęśliwym człowiekiem, bo tak wybrałem' - serdecznie Wam gratuluję :) Jeśli jednak szukacie czasami wyjścia z sytuacji, która stała się Waszą codziennością i wydaje się, że przylgnęła na stałe, zobacznie ten film. Może nie będzie to obraz, który zmieni Wasze życie, ale z pewnością da Wam trochę śmiechu, trochę zadumy, a może i kilka łez :)

Jak podoba Wam się projekt Kina Praha? 
Jesteście zainteresowani obejrzeniem filmu "Grubasy"? :) 

pozdrawiam, A


16 Comments

 1. dziękuje za info. o stronie - na pewno się mi przyda bo często nie mogłam znaleźć nowych filmów :)
  A sam film nie koniecznie mnie przekonuje..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy znajdziesz tam nowe filmy - jak pisałam wyżej, są tam raczej mniej znane produkcje, których nie znajdziesz w kinie :)

   Usuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tym filmem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Praha to co zrobiła to rewelacja! Bardzo chętnie skorzystam! Ślicznie dziękuję za informacje!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo! Baw się dobrze, przy kolejnych seansach :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Na kanale znajdziesz dużo więcej ciekawych filmów :) Zaczęłam od tego, bo moją uwagę przykuł sam tytuł.

   Usuń
 5. Ciekawa sprawa z tym kinem Praha. Zasubskrybowałam kanał i jutro rozpocznę oglądanie :) Dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń

chętnie odpowiem na Twoje pytanie :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.